تبلیغات
" سرزمین اشنایی " - مطالب هفته چهارم مرداد 1389
میشه مثل یه قطره اشك بعضیا رو از چشمت بندازی .... ولی هیچ وقت نمی تونی جلوی اشكی رو بگیری كه با رفتن بازیا از چشمت جاری میشه
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

نویسندگان

ابر برچسبها

نظرسنجی

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox


جدیدترین قالبهای بلاگفا


جدیدترین کدهای موزیک برای وبلاگ

چیستان و معما .....

1.دختر پادشاهی از پدر خود میخواهد، كه او را تنها به كسی شوهر دهد كه بتواند به پرسشهای منظوم او پاسخ گوید، بزرگان و امیرزادگان، همه از پاسخ گفتن درمی مانند و سرخود رادر این راه برباد میدهند. تا آنكه دلاك كچلی در پاسخگویی به پرسشهای دختر پادشاه توفیق حاصل می كند. پرسشهای آن دختر چنین بود:
من اگر آهوی شده به كوهها بگریزم، چه می كنی؟ 2- من اگر مشتی دانه شده، برزمین ریختم، چه می كنی؟ 3- من اگر گُلی شده بر كوهها رُستم، چه می كنی؟ 4- من اگرسیبی شده به درون صندوقی رفتم، چه می كنی؟ پاسخ آن دلاك كچل چه بود؟


2.خویشاوندی  

دو مرد نسبت به هم، دایی وخواهر زاده اند. یعنی اولی دایی دومی و خواهر زاده اوست، دومی نیز دائی اولی و خواهرزاده وی می باشد. چطور چنین چیزی ممكن است؟


3.جهانگردی

جهانگردی توسط قبیله ای وحشی دستگیر شد. اما به او اجازه داده شد تا جمله ای بگوید.ولی بدین شرط كه اگر جمله او صحت داشته باشد او را در روغن جوشان بسوزانند و اگر غلط باشد، با تیرزهرآگین مورد هدف قرار دهند. جهانگرد هوشیار با كمی فكر پاسخ داد كه موجب نجات او از مرگ شد. به نظر شما پاسخ او چه بود؟

 


پاسخ چیستان و معما

نوشته شده توسط :شبگرد تنها
جمعه 29 مرداد 1389-05:47 بعد از ظهر
نظرات() 

خصوصیات پسرها

 

1- خوشگل تر از خودشون نمی تونن ببینن.
2- هر روزی که باهاشون آشنا شی 3 روز بعد به طور اتفاقی تولدشونه.
3- دوست ندارن دم ویترینای مغازه ها وایسن که دوست دخترشون از چیزی خوشش بیاد مجبور شن پولاشونو خرج کنن.
4-روز تولد دوست دختراشون یا مسافرتن یا ماموریت.
5- هر وقت دیر می کنن به جون مامانشون تو ترافیک بودن.
6- اگه راجع به سربازی یا دانشگاه ازشون بپرسی تب می کنننوشته شده توسط :شبگرد تنها
پنجشنبه 28 مرداد 1389-11:59 قبل از ظهر
نظرات() 

fale hafez....tehran,,,

در همه در مغان نیست چو من شیدایی

 

جرقه جایی    گرو باده      و   دفتر جایی

 

دل که      آیینه شاهیست    غباری دارد

 

از خدا   می طلبم   صحبت  روشن رایی

 نوشته شده توسط :شبگرد تنها
چهارشنبه 27 مرداد 1389-04:38 بعد از ظهر
نظرات() 

شاید كه عمل كنیم

 تفاوت كشورهای پیشرفته و عقب مانده، تفاوت قدمت آنها نیست. برای مثال كشور مصر بیش از 3000 سال تاریخ مكتوب دارد و عقب مانده است!     اما كشورهای جدیدی مانند كانادا، نیوزیلند، استرالیا كه 150 سال پیش وضعیت قابل توجهی نداشتند، اكنون كشورهایی توسعه‌یافته و پیشرفته هستند     تفاوت كشورهای عقب مانده و پیشرفته در میزان منابع طبیعی قابل استحصال آنها هم نیست.
 
ژاپن كشوری است كه سرزمین بسیار محدودی دارد كه 80 درصد آن كوه‌هایی است كه مناسب كشاورزی و دامداری نیست اما دومین اقتصاد قدرتمند جهان پس از آمریكا را دارد. این كشور مانند یك كارخانه پهناور و شناوری می‌باشد كه مواد خام را از همه جهان وارد كرده و به صورت محصولات پیشرفته صادر می‌كند. 
 
مثال بعدی سویس است.  كشوری كه اصلاً كاكائو در آن به عمل نمی‌آید اما بهترین شكلات‌های جهان را تولید و صادر می‌كند. در سرزمین كوچك و سرد سویس كه تنها در چهار ماه سال می‌توان كشاورزی و دامداری انجام داد، بهترین لبنیات (پنیر) دنیا تولید می‌شود.     افراد تحصیل‌کرده‌ای كه از كشورهای پیشرفته با همتایان خود در كشورهای عقب مانده برخورد دارند برای ما مشخص می‌كنند كه سطح هوش  و فهم نیز تفاوت قابل توجهی در این میان ندارد.     نژاد و رنگ پوست نیز مهم نیستند. زیرا مهاجرانی كه در كشور خود برچسب تنبلی می‌گیرند، در كشورهای اروپایی به نیروهای مولد تبدیل می‌شوند.     پس تفاوت در چیست؟ تفاوت در رفتارهای است كه در طول سال‌ها فرهنگ نام گرفته است. وقتی كه رفتارهای مردم كشورهای پیشرفته و توسعه یافته را تحلیل می‌كنیم، متوجه می‌شویم كه اكثریت آنها از اصول زیر در زندگی خود پیروی می‌كنند: 1.    اخلاق به عنوان اصل پایه 2.    وحدت 3.    مسئولیت پذیری 4.    احترام به قانون و مقررات 5.    احترام به حقوق شهروندان دیگر 6.    عشق به كار 7.    تحمل سختی‌ها به منظور سرمایه‌گذاری روی آینده 8.    میل به ارائه كارهای برتر و فوق‌العاده 9.    نظم‌پذیری اما در كشورهای عقب مانده تنها عده قلیلی از مردم از این اصول پیروی می‌كنند. ما ایرانیان عقب مانده هستیم نه به این خاطر كه منابع طبیعی نداریم یا اینكه طبیعت نسبت به ما بیرحم بوده‌است. ما عقب مانده هستیم برای اینكه رفتارمان چنین سبب شده‌است.
  ما برای آموختن و رعایت اصول فوق فاقد اهتمام لازم هستیم. اگر شما این نامه را برای دیگران نفرستید: اتفاقی برای شما نمی‌افتد، گربه شما نمی‌میرد، از محل كارتان اخراج نمی‌شوید، هفت سال بدبختی بر سرتان آوار نمی‌شود و مریض هم نخواهید شد. اما اگر میخواهید تغییری ایجاد کنید، این پیغام را به گردش بیاندازید تا شاید تعداد بیشتری از هموطنانمان آن را بفهمند و عمل كنند.

نوشته شده توسط :شبگرد تنها
چهارشنبه 27 مرداد 1389-12:36 بعد از ظهر
نظرات() 

سعدی

با جوانی سرخوشست این پیر بی تدبیر رامن که با مویی به قوت برنیایم ای عجبچون کمان در بازو آرد سروقد سیمتنمی​رود تا در کمند افتد به پای خویشتنکس ندیدست آدمیزاد از تو شیرینتر سخنروز بازار جوانی پنج روزی بیش نیستای که گفتی دیده از دیدار بت رویان بدوززهد پیدا کفر پنهان بود چندین روزگارسعدیا در پای جانان گر به خدمت سر نهی جهل باشد با جوانان پنجه کردن پیر رابا یکی افتاده​ام کو بگسلد زنجیر راآرزویم می​کند کآماج باشم تیر راگر بر آن دست و کمان چشم اوفتد نخجیر راشکر از پستان مادر خورده​ای یا شیر رانقد را باش ای پسر کآفت بود تاخیر راهر چه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر راپرده از سر برگرفتیم آن همه تزویر راهمچنان عذرت بباید خواستن تقصیر را


نوشته شده توسط :شبگرد تنها
یکشنبه 24 مرداد 1389-11:54 بعد از ظهر
نظرات() 

دکتر شریعتی

اینجا آسمان ابریست ، آنجا را نمیدانم... اینجا شده پائیز ، آنجا را نمیدانم... اینجا فقط رنگ است ، آنجا را نمیدانم... اینجا دلی تنگ است ، آنجا را نمیدانم. وقتی كه بچه بودم هر شب دعا میكردم كه خدا یك دوچرخه به من بدهد. بعد فهمیدم كه اینطوری فایده ندارد. پس یك دوچرخه دزدیدم و دعا كردم كه خدا مرا ببخشد. هی با خود فکر می کنم ، چگونه است که ما ، در این سر دنیا ، عرق می ریزیم و وضع مان این است و آنها ، در آن سر دنیا ، عرق می خورند و وضع شان آن است! ... نمی دانم ، مشکل در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن به سه چیز تکیه نکن، غرور، دروغ و عشق. آدم با غرور می تازد، با دروغ می بازد و با عشق می میرد.نوشته شده توسط :شبگرد تنها
جمعه 22 مرداد 1389-05:14 بعد از ظهر
نظرات()